ul. Juliana Tuwima 16 Wrocław 53-329
+48 669 889 061

Zabezpieczenie felg i opon

Co daje nam zabezpieczenie felg?

Ładna lśniąca felga dodaje charakteru naszemu autu sprawiając, że nie jeden obróci za nim głowę na ulicy. Utrzymanie felg w czystości jest trudne ze względu na to, że najbardziej narażone są na zanieczyszczenia takie jak:

  • błoto,
  • smoła,
  • opiłki żelaza
  • jak również uszkodzenia mechaniczne od kamieni wylatujących spod kół

W rozwiązaniu tego problemu może pomóc nam  zabezpieczenie felg powłoką lub woskiem.

Polecamy wybór tej usługi  zwłaszcza przy okazji zmiany kół na zimę lub lato. Bez wątpienia warto również zabezpieczyć nowe felg, żeby jak najdłużej cieszyły się nieskazitelnym wyglądem. Felgi oczyszczamy z wszelkiego typu zabrudzeń drogowych oraz opiłków żelaza wbitych w felgę podczas hamowania. Na koniec odtłuszczamy je, zabezpieczamy powłoką ceramiczną i odstawiamy do utwardzenia.

Zabezpieczenie felg powloką ceramiczną to najtrwalsze rozwiązanie, które znacząco ułatwi nam mycie i zredukuje osadzanie się brudu. Felgi pozostają zabezpieczone na okres 1-2 lat w zależności od wykonywanych przebiegów.

Zabezpieczenie woskiem

Niewątpliwie tańszą ale nie tak żywotną opcją jest zabezpieczenie felg specjalnym dedykowanym do tego celu woskiem. Wosk jest odporny na wysokie temperatury dzięki czemu jest w stanie przetrwać nawet agresywną jazdę i częste hamowanie.  Proces przygotowania felg jest praktycznie taki sam choć nie musi być aż tak rygorystyczny jak w przypadku powłoki. Aplikacja jest nieco łatwiejsza, w związku z tym czas usługi jest krótszy. Wosk utrzymuje się na felgach około 1-2 miesięcy, w zależności od przebiegów auta.

zabezpieczenie felg

Zobacz nasze realizacje

Mercedes-Benz SL63 AMG
Mercedes-Benz SL63 AMG
Bentley Continental GT
Bentley Continental GT
Mini Paceman
Mini Paceman
Giulia
Giulia