ul. Juliana Tuwima 16 Wrocław 53-329
+48 669 889 061

Zabezpieczenie Lakieru Woskiem

Jak wygląda zabezpieczenie woskiem?

Zabezpieczenie woskiem jest jedną z najpopularniejszych form zabezpieczenia lakieru ze względu na szybką i łatwą aplikację oraz stosunkowo niską cenę. Woski samochodowe są najstarszym zabezpieczeniem lakieru i ze względu na swoją historię i charakterystykę aplikacji chętniej są wybierane przez wielu detailerów niż powłoki. Niewątpliwie idealnie pasują do starszych, klasycznych samochodów. W naszym arsenale mamy renomowane woski naturalne i syntetyczne takich firm jak Zymöl, Swissvax, Soft99 czy Collinite.

Usługę zabezpieczenia woskiem rozpoczynamy od detailingowego umycia auta. Kiedy auto jest już czyste przystępujemy do dekontaminacji lakieru. Za pomocą deironizerów i glinki usuwamy z lakieru opiłki metalu, smołę, soki i osady z drzew odzyskując gładkość lakieru. Następnie dokładnie spłukujemy i osuszamy auto wydmuchując wodę z wszystkich zakamarków.

Kolejnym etapem jest odtłuszczenie powierzchni lakieru, żeby jak najlepiej przygotować podłoże do nałożenia wosku. Dzięki temu mamy pewność, że wosk lepiej się zwiąże z lakierem i dłużej utrzyma się na aucie.

Na zakończenie pozostaje nam już tylko zabezpieczenie auta woskiem. Aplikujemy dedykowany dla danego auta wosk i pozostawiamy na lakierze do utwardzenia. Po odczekaniu wymaganego czasu w celu jego utwardzenia pozostaje nam dotarcie lakieru miękką mikrofibrą o dużej gramaturze. Kończąc  sprawdzamy jeszcze cały lakier latarką inspekcyjną czy nie pozostały nigdzie resztki wosku.

Mercedes - dwu etapowa korekta lakieru
Mercedes Benz - zabezpieczenie woskiem

Dlaczego warto wybrać zabezpieczenie woskiem?

  • Woski łącząc się z strukturą lakieru wydobywają głębię koloru w rezultacie nadając piękny połysk.
  • Dzięki ich aplikacji utrzymamy pojazd w czystości na dłużej.
  • Lakier jest bardziej śliski i hydrofobowy więc łatwiej umyjemy i osuszymy auto.
  • Woski syntetyczne charakteryzują się dłuższą żywotnością i odpornością. Potrafią realnie utrzymać się na aucie 6-8 miesięcy.
  • Woski naturalne zapewnią nam ochronę lakieru na około 2-3 miesięcy. W przeciwieństwie do syntetycznych są łatwiejsze w aplikacji i niewątpliwie nadają większy połysk.
  • Zabezpieczenie woskiem jest najtańszą formą zabezpieczenia, która znacząco poprawia wygląd auta.

Zabezpieczenie woskiem